Organizator: Grupa MTP

O targach

Podziel się

Trzydniowe wydarzenie debiutuje na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Oto, co czeka na uczestników święta polskiego wina.

POZNAŃ STOLICA POLSKIEGO WINA

Targi polskiego wina w Poznaniu to największe wydarzenie w kraju, poświęcone polskiemu winiarstwu. Podczas trzydniowego spotkania polscy winiarze z całej POLSKI zaprezentują swoje wina i cydry. Nie zabraknie również akcentów enoturystycznych.

RYS HISTORYCZNY

Wino przybyło do Polski razem z chrześcijaństwem za sprawą wina liturgicznego. Produkowano je wówczas praktycznie na terenie całego kraju. Pierwsze wzmianki o uprawach znajdują się jeszcze w Bulli Gnieźnieńskiej. Produkowali je przede wszystkim zakonnicy przy klasztorach. Niektóre miejsca do dziś zachowały historyczne nazwy, których geneza związana jest z produkcją wina, na przykład Winogrady, czy Winna Góra.

POWRÓT DO PRZEDWOJENNYCH TRADYCJI

W XX-leciu międzywojennymw Poznaniu produkowano Champagne i nie było to wino musujące. W 1923 roku Georg Geiling założył przy ul. Wielkiej 21 "wytwórnię gronowych win musujących George Geiling & Cie". Szampana produkowano pod nazwą "Champagne Geiling Poznań-Reims" z wina bazowego pochodzącego z domu szampańskiego Geilinga w Reims. Szampany Geilinga w latach 20-tych były trzykrotnie wyróżnione trzema medalami na targach w Poznaniu.

TARGI WINO 2021 - CO CZEKA NA ZWIEDZAJĄCYCH?

Bogatą ekspozycję targów zapewnią producenci polskich win i cydru. W trakcie wydarzenia pojawi się szansa na spotkanie i rozmowę z przedstawicielami najlepszych polskich winiarni, którzy z przyjemnością opowiedzą o przygotowanych przez siebie trunkach oraz o pasji do wina. 

Targi WINO to również znakomita okazja do degustacji i zakupu win i cydrów, produkowanych przez rodzimych producentów. Szeroki przekrój gatunków wina sprawi, że bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Wydarzenie organizowane przez Grupę MTP jest także szansą do zapoznania się z ofertą producentów akcesoriów i technologii winiarskich. Oprócz tego nie zabraknie akcentów enoturystycznych. Miłośnicy wypoczynku połączonego z degustacją win będą mogli zapoznać się z najciekawszymi destynacjami tej formy rekreacji. 

W programie targów pojawi się także szereg wydarzeń towarzyszących. Najważniejsze z nich to oczywiście Wielki Konkurs Polskich Win. Produkty polskich winiarzy zostaną poddane skrupulatnej i wnikliwej ocenie jury, w którym zasiądą czołowi sommelierzy i znawcy trunku. Oprócz tego nie zabraknie licznych prezentacji i seminariów branżowych, podczas których eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat uprawy winorośli i produkcji wina.